Робота за кордоном: найважливіші речі, про які потрібно знати
Сьогодні у країнах Західної Європи є значний попит на працівників різних галузей. Саме тому у період кризи, робота за кордоном легально є актуальним та вдалим рішенням. Поїхавши працювати у ЄС, ви отримаєте корисний досвід та зможете забезпечити себе та своїх рідних.
Не секрет, що в європейських країнах погодинна оплата праці є значно вищою, а умови праці часто більш комфортні. Також роботодавці з Польщі, Нідерландів, Німеччини та інших країн добре знають, які навички, вміння та знання мають працівники із Східною Європи, тож намагаються забезпечити якісні умови працевлаштування, гідну зарплату та можливості росту, аби сумлінні працівники залишалися з ними якомога довше. Також підприємці добре розуміють, наскільки важливим є задоволення працівників, їх безпека та комфорт, саме тому приділяють увагу дружній атмосфері, та надають можливості для розвитку та зростання.
Незважаючи на те, що робота за кордоном для українців не є новим явищем, дехто все ще мають сумніви чи побоювання — і це логічно, адже треба спочатку отримати необхідну інформацію у повному обсязі та переконатися, що всі процеси будуть легальними, та ви влаштуєтесь на роботу у потрібне місце та гарантовано отримаєте свою зарплату, сума якої була обговорена заздалегідь.
- 1 Про що треба подбати, плануючи роботу за кордоном?
- 2 Робота за кордоном для сімейних пар – можливість жити та заробляти разом
- 3 Робота за кордоном для жінок – різні варіанти для стабільного заробітку
- 4 Робота за кордоном водієм – надійна та перспективна галузь
- 5 Робота за кордоном на фермах – вдалий старт
Про що треба подбати, плануючи роботу за кордоном?
1. Документи. Звісно, ви не плануєте порушувати закони, крім того, легальні працівники мають значні переваги. Тому обов’язково треба дізнатися про пакет документів та переконатися, що ви маєте все необхідне. Чи можлива робота за кордоном по біометрії та які документи потрібно надати для отримання дозволу на працевлаштування, скільки ви зможете працювати та безперервно перебувати в країні, які права та обов’язки ви будете мати як іноземець, який працює за контрактом — про ці та інші важливі питання краще подбати заздалегідь. Важливо поставитися до цього пункту серйозно та уважно у всьому розібратися.
2. Контракти та договори. Краще підписувати контракт мовою, яку ви розумієте, або скористатися послугами перекладачів. Скоріш за все, ви будете звертатися до агентства-посередника, яке допоможе вам із працевлаштуванням. Агентство має укласти з вами письмовий договір. Перевірте, чи у договорі наявність наступних пунктів:
дані іноземного роботодавця,
загальна тривалість періоду працевлаштування, дати,
опис умов праці та ваші обов’язки,
зарплата, система штрафів та винагород,
чи є обов’язкові комісії, які вам потрібно буде сплатити агентству з працевлаштування,
інші деталі та зобов’язання сторін.
Якщо вам щось не зрозуміло стосовно пунктів договору чи вашої майбутньої роботи, не соромтеся задавати питання та просити надати додаткову інформацію.
3. Ваша підготовка. Приділіть увагу вашій кваліфікації та володінню мовою країни, в яку плануєте їхати. Чи ваші знання та навички є актуальними та відповідають потрібній кваліфікації? Чи працедавець має вимоги щодо обов’язкового володіння мовою? Дізнайтеся більше у свого консультанта з працевлаштування, аби ваша робота за кордоном 2021 була впевненим стартом для подальшого розвитку як професійних, так і особистих цілей.
4. Безпека. Завжди дбайте про власну безпеку, незалежно від обставин. Пам’ятайте, що у будь-якій тривалій подорожі важливо:
Придбати якісну страховку, яка покриватиме хвороби та нещасні випадки, а також гарантуватиме отримання належної медичної допомоги на якісному рівні.
Мати адресу та номери телефонів посольства України, а також знати, як можна зв’язатися з місцевою поліцією – на всякий випадок.
Залишити детальну інформацію своїм родичам про перебування за кордоном, адресу та номери телефонів, бажано, аби також були контакти майбутнього роботодавця.
Зробити декілька копій своїх документів та взяти їх із собою, на випадок, якщо паспорт загубиться, а також залишити копію вдома.
Не вирушати у подорож без грошей, у вас завжди має бути запас на випадок форс-мажору.
Кого будуть раді бачити на роботі за кордоном? Хороші новини – незважаючи на те, що у європейських країнах ринок праці вже є досить сталим та об’ємним, постійно продовжується зростання та розвиток різних сфер, саме тому зараз є безліч варіантів вдалого працевлаштування.
Робота за кордоном для сімейних пар – можливість жити та заробляти разом
Є люди, для яких дуже важливо бути поруч із близькою людиною, не розлучатися на довго та досягати своїх цілей пліч-о-пліч. Якщо ви сімейна пара, і хотіли би покращити своє матеріальне становище, то у вас є можливість поїхати на роботу за кордон разом.
Спільне перебування має безліч переваг, наприклад, ви можете жити разом, працювати, допомагати одне одному. З близькою людиною поруч процес адаптації буде більш комфорнтим, ви не почуватиметеся самотньо на новому місці.
Попередьте свого консультанта з агенції працевлаштування про те, що ви хочете влаштуватися на роботу разом зі своїм чоловіком чи своєю дружиною і, скоріш за все, ви будете працювати в одній фірмі та спільно проживати. Робота для сімейних пар може бути у різних галузях, серед яких робота на фермі, така як збирання овочів чи ягід у полях чи в теплицях, на харчових промислових підприємствах, сортувальних центрах, в готельно-ресторанній сфері та інші.
Робота за кордоном для жінок – різні варіанти для стабільного заробітку
Замислюючись про роботу за кордоном, треба спочатку зрозуміти, як саме ви хотіли би працювати. Чи добре у вас здоров’я, аби працювати фізично, або ви маєте відповідний досвід та хотіли би обрати роботу в сфері обслуговування?
На багатьох работах, наприклад, у галузі сільського господарства або у харчовій переробній промисловості, різних фабриках, виробництвах та складах є відкриті вакансії як для чоловіків, так і для жінок. Переваги такого виду робіт у тому, що працівники отримують стабільну зарплату, проте робота не вимагає попереднього досвіду або специфічних навичок. Наприклад, робота за кордоном на фермах здебільшого полягає у збиранні овочів та фруктів, їх очищенні та приготуванні до транспортування та продажу, а також у підготовці до зберігання. Тож, якщо ви готові працювати фізично, а також не знаєте мови, то ви легко знайдете гідну роботу у цій галузі. Проте, зверніть увагу, що про необхідний базовий рівень володіння мовою краще попередньо дізнатися у майбутнього працедавця.
Є багато вакансій для жінок у сфері послуг, серед яких прибирання, гастрономія та готельний бізнес. Як правило, власники ресторанів, барів, кафе, кав’ярень та готелів потребують більше персоналу влітку та наймають додаткових кухарів, офіціантів, прибиральниць у пансіонати та готелі, які допомагають дбати про чистоту приміщень.
Для старших жінок або тих, хто не може багато працювати фізично, є можливість обрати роботу опікунки за дітьми або пенсіонерами. Ця робота є більш оплачуваною, у порівнянні з простою сезонною роботою, а також менш фізично вимоглива, проте, вам треба буде вміти знайти спільну мову з іншими людьми, яким ви будете допомагати.
Робота за кордоном водієм – надійна та перспективна галузь
Логістичні та транспортні компанії зараз швидко розвиваються, адже, серед інших факторів, які впливають на галузь, можна виділити те, що розвиток Інтернет-торгівлі значно збільшив попит на якісну та швидку доставку товарів. Саме тому порядні та кваліфіковані водії гарантовано знайдуть собі роботу у одній із європейських компаній.
Це не тільки високооплачувана стабільна робота, а й цікавий досвід, адже ви зможете побачити життя у різних країнах та розширити горизонти.
Детальніше про потрібну категорію водійських прав та все необхідне, ви можете запитати у свого консультанта з працевлаштування, але знайте, що влаштуватися на роботи водієм та заробляти хороші гроші – реально.
Робота за кордоном на фермах – вдалий старт
Сфера сілького господарства є однію з найпопулярніших, оскільки має декілька переваг. По-перше, часто роботодавці пропонують тимчасовий контракт, адже роботи, як правило, є сезонними. По-друге, на фермі можна працювати із мінімальним знанням мови. Саме тому часто цей варіант обирають люди, для яких це перший виїзд на роботу за кордон, які не знають мови, проте хочуть познайомитися з новою країною та на власні очі подивитися на умови праці, зарплату тощо.
Робота на фермах може бути різною: збирання овочів та ягід, відбір, підготовка для транспортування та зберігання, прибирання врожаю. Також на фермі є вакансії на роботу із використанням сільськогосподарської техніки, у сфері садівництва та багато інших варіантів.