Зарплата в Польщі: все що треба знати, плануючи працевлаштування
3.03.2022

Зарплата в Польщі: все що треба знати, плануючи працевлаштування

Зарплата в Польщі

Кожен українець прагне забезпечити гідним заробітком свою сім’ю та відчувати фінансову стабільність на батьківщини. Але зовсім небагато наших співвітчизників задоволені рівнем свого доходу, і саме тому дедалі більше громадян нашої країни цікавить робота у Польщі. І це не дивно, адже наші сусіди можуть похвалитися високим рівнем достатку, а поляки охоче беруть на роботу наших працівників.

Чому українці їдуть працювати до Польщі

Українці шукають у Польщі як сезонну, так і довгострокову роботу за спеціальністю. Польща – країна, до якої легко та швидко дістатися. З польською мовою не виникає труднощів завдяки спорідненості наших мов. Вже за рік працівник спілкується польською на пристойному рівні, що значно підвищує його цінність на ринку праці. До того ж, умови перебування працівників у Польщі за останні роки докорінно покращилися. Так, більшість українців у Польщі живуть у помешканнях цілком безоплатно, мають гідні умови праці та дозвілля.

Польща вже відчула значні позитивні впливи від наявності освічених, кваліфікованих працівників із України. Необхідність залучення закордонних працівників в Польщу зумовила затвердження ключових змін у Законі про іноземців та лібералізацію працевлаштування. Так, громадяни шістьох країн, зокрема й України, тепер мають право працювати в цій країні не пів року, а два. Після початку пандемії багато українців повернулися додому. То ж поляки намагаються залучити їх назад. Наразі, не потрібно, як це було раніше, мати спеціальний дозвіл на роботу, також Законом передбачено спрощення процедури для дозволу на проживання, отримання наступної роботи. Можливість працевлаштування та перебування у Польщі протягом двох років на підставі простої декларації та ліміт двомісячного очікування картки резидента зміцнює польські позиції в очах потенційних працівників з України.

Гідні умови праці та висока зарплата в Польщі

В 2021 році в Польщі працювало понад 1,5 млн українців. Із спрощенням правил працевлаштування, ця цифра у цьому році може збільшитись.

Порівняно з січнем минулого року, вакансій у Польщі стало у 5 разів більше. На 40%, зріс і попит на роботу в Польщі серед українців.

Слід зазначити, що в порівнянні з Україною польські зарплати виглядають набагато привабливіше. З 1 січня 2022 року мінімальна зарплата в Польщі становить 3010 злотих, мінімальна погодинна оплата в новому році становитиме 19 злотих і 70 ґрошів. Це біля 17,5 тис. гривень за місяць та 115 гривень на годину (з урахуванням різних виплат)

Загалом, середня зарплата в Польщі становить 40 тис. гривень грн. При цьому, для українців цей показник становить від 26 до 45 тис. гривен.

Рівень зарплат програмістів, вчителів, лікарів теж відрізняються. Так, зарплата медсестри у Польщі – близько 21 тис. гривень,а зарплата лікаря – біля 45 тисяч гривень.

Як влаштуватися на роботу?

На сьогодні існує велика кількість вакансій та пропозицій стосовно працевлаштування у Польщі. Варто вибрати той варіант, що найбільше задовольнить працівника та буде відповідати таким критеріям:

  1. Документальна безпека. Процес працевлаштування, перебування на території Польщі, проживання мають бути затверджені документально. Не співпрацюйте з компаніями, що не укладають договір або приховують його умови. Для того, щоб уникнути ризиків ознайомтеся з умовами праці в країні, до якої ви збираєтеся вирушити.2. Офіційне працевлаштування. Більшість українців працюють у Польщі легально, та залишаються і ті, хто свідомо або несвідомо погоджуються на нелегальне працевлаштування, в тому числі, через збільшену зарплату. Та слід зауважити, що працювати у Польщі слід виключно офіційно, аби запобігти штрафу, депортації та заборони на в’їзду. У 2022 року Польща активно бореться із нелегальним працевлаштуванням, тепер інспекція може будь-якої миті проінспектувати та перевірити підприємство чи всі іноземні працівники легально працевлаштовані та отримують офіційну зарплату. В Польщі нелегальна робота є серйозним правопорушенням, і покарання працівника та його роботодавця – відповідні;3. Інтерес роботодавця. Компанія, що хоче вас працевлаштувати, як правило, цікавиться вашим досвідом, кваліфікацією, знаннями. У іншому випадку вам запропонують некваліфіковану роботи з низькою оплатою.

    4. Додаткові витрати. Віднесіться підозріло до додаткових внесків (не обговорювана попередньо оплата житла, проїзду, несподівані витрати). Можливо ви натрапили на шахраїв;

    5. Заробітна плата та умови проживання. Винагороду за свою роботу та умови проживання слід обговорювати заздалегідь. Це найважливіший момент, від якого залежить комфортне перебування працівника у країні-сусідці.

    На ринку працевлаштування, як і в будь-якому іншому, можна зустрітися з шахрайством. Саме тому ми радимо шукати роботу за допомогою надійних та перевірених агенцій із працевлаштування з великим досвідом та перевіреною репутацією. Зв’яжіться з професіоналами кадрової агенції працевлаштування Workafford та дізнайтеся більше про працевлаштування в Польщі. Ви заслуговуєте на гідний рівень життя та достойну зарплату.

Array
(
    [pl] => Array
        (
            [code] => pl
            [id] => 40
            [native_name] => polski
            [major] => 0
            [active] => 0
            [default_locale] => pl_PL
            [encode_url] => 0
            [tag] => pl
            [missing] => 1
            [translated_name] => Polish
            [url] => https://workafford.pl
            [country_flag_url] => https://workafford.com.ua/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/res/flags/pl.png
            [language_code] => pl
        )

    [en] => Array
        (
            [code] => en
            [id] => 1
            [native_name] => English
            [major] => 1
            [active] => 0
            [default_locale] => en_US
            [encode_url] => 0
            [tag] => en
            [missing] => 1
            [translated_name] => English
            [url] => https://workafford.com
            [country_flag_url] => https://workafford.com.ua/wp-content/uploads/flags/us.png
            [language_code] => en
        )

    [uk] => Array
        (
            [code] => uk
            [id] => 54
            [native_name] => Ukrainian
            [major] => 0
            [active] => 1
            [default_locale] => uk_UA
            [encode_url] => 0
            [tag] => uk
            [missing] => 0
            [translated_name] => Ukrainian
            [url] => https://workafford.com.ua/zarplata-v-polshhi-vse-shho-treba-znati-planuyuchi-praczevlashtuvannya/
            [country_flag_url] => https://workafford.com.ua/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/res/flags/uk.png
            [language_code] => uk
        )

)
Choose languge