Як виглядає робота для студентів за кордоном, а особливо в Польщі?
19.01.2022

Як виглядає робота для студентів за кордоном, а особливо в Польщі?

Робота за кордоном у якості студента

Студенти дуже часто шукають додаткове джерело заробітку і вирішують поїхати за кордон. Вони беруться за різну роботу за кордоном, особливо сезонну, тобто взимку чи влітку або деканську відпустку, але не тільки. У такому рішенні молодь бачить багато переваг, як-от: покращити рівень знання мови, можливість перевірити себе в чужій реальності, але найбільше їх цікавить заробіток. Однак найголовніше – це бути наполегливим і впертим у гонитві за метою, бо якщо ти їдеш наосліп, то може статися, що перш ніж знайти свою першу роботу за кордоном, пройде деякий час, що точно непросто. Втім, є багато хорошого та надихаючого, коли ви впораєтеся і повернетеся в країну з ще більшим гаманцем.

Мало того, студенти є хорошими кандидатами на роботу, тому що якщо вони їдуть вчитися за кордон, роботодавець може бути впевнений, що вони будуть хотіти залишитися в Польщі хоча б до закінчення навчання. Тут справа дещо складніша, адже важливо правильно працевлаштувати іноземного студента.

Робота в Польщі зі статусом студента

На польському ринку праці дуже бажані іноземці, які мають статус студента, оскільки польське законодавство значно полегшує їх працевлаштування. Але перш за все роботодавець повинен переконатися, що іноземець, який тут буде вчитися, перебуває в Польщі легально, на підставі таких документів, як дозвіл на тимчасове проживання, чинна віза чи біометричний паспорт та невикористаний період перебування за безвізовим режимом. Проте варто ознайомитися з правилами та вимогами працевлаштування іноземного студента, який приїжджає з ЄС та з-за меж ЄС, оскільки в обох випадках процедури різні.

Працевлаштування студента з ЄС

Громадянин ЄС має таке ж право працювати під час навчання в Польщі, як і громадяни Польщі та дозвіл на роботу для нього не потрібен. Отже, роботодавцю не доведеться проходити довгу та складну процедуру отримання документів для нього, що дають право іноземцю працювати в Польщі. Громадяни ЄС мають право вільно перебувати та працювати в Польщі. Однак слід пам’ятати, що якщо перебування громадянина ЄС, що працює в Польщі, перевищує 3 місяці, він зобов’язаний зареєструвати своє перебування у Воєводському управлінні, компетентному за місцем його проживання.

Працевлаштування студента з-за меж ЄС

Щоб легально працевлаштувати іноземця з-за меж ЄС, ви повинні отримати дозвіл на роботу, але з цього правила є деякі винятки. Відповідно до наказу Міністра праці та соціальної політики від 21 квітня 2015 року, на території Республіки Польща дозволяється довірити роботу іноземцю, якщо він має статус: студента денної форми навчання польського університету; учасник денної докторантури польського університету; випускник польської денної форми навчання в польських університетах; випускник польських середніх шкіл, у тому числі після середніх шкіл. Крім того, студенти/випускники денної форми навчання в усіх університетах звільняються від обов’язку мати дозвіл на роботу, незалежно від того, чи є це державний чи приватний заклад.

Важливо пам’ятати, що іноземці, які є чинними студентами заочної вищої освіти або випускниками заочної вищої освіти (наприклад, студенти-заочники), не звільняються від обов’язку мати дозвіл на роботу. Роботодавець зобов’язаний отримати дозвіл на працевлаштування або декларацію про доручення роботи. Тому для того, щоб працівник був легально працевлаштований, важливо ознайомитися з усіма вимогами законодавства.

Працевлаштування іноземця зі статусом студента

Для працевлаштування іноземця, який має статус студента денної форми навчання, роботодавець повинен отримати від кандидата на роботу наступні документи: дієву довідку з вищого навчального закладу, що підтверджує продовження навчання, та копію студентського квитка. Працевлаштування без необхідності отримання дозволу на роботу можливе лише тоді, коли іноземець навчається на денній формі навчання, а якщо він або вона закінчує денну форму навчання в польському університеті, він повинен отримати копію свого університетському диплому від майбутнього працівника.

Польський ринок праці потребує дедалі більше працівників. У цій ситуації працевлаштування іноземця зі статусом студента денної форми навчання або випускника, може розв’язати проблему кадрового дефіциту на підприємствах. Крім того, формальності, пов’язані з працевлаштуванням деяких іноземців після виконання вимог, можна порівняти з працевлаштуванням громадянина Польщі. Тож робота за кордоном для студентів є корисною та її варто враховувати.

Робота за кордоном для студентів

Саме рішення виїхати за кордон непросте і не каждий на цей крок відважиться. Молодь цікавиться не лише, скільки їм потрібно грошей, а й де шукати пропозиції роботи та чи потрібні знання мови. Ці побоювання, безперечно, виправдані, тому що їх чути дуже часто про ошуканих людей, які вийшли на роботу і не отримали раніше домовлених умов. Однак, щоб цього уникнути, варто шукати роботу для студентів за кордоном в перевірених джерелах – за рекомендацією, від сертифікованих агентств з хорошими рекомендаціями, в компаніях з репутацією або їх веб сайтів в Інтернеті та думці співробітників. Завдяки цьому ризик фактично зведений до мінімуму.

Робота за кордоном для студентів означає тисячі оголошень щодня. Вони публікуються на польських сайтах із пропозиціями роботи, у соціальних мережах, а також на іноземних сайтах. Варто слідкувати за ними, щоб знайти найбільш актуальну пропозицію. Зробити це можна двома способами – перед від’їздом, завдяки чому ви йдете до наперед визначеної мети та майже відразу починає роботу, а можна їхати наосліп, а потім шукати роботу. Хоча другий варіант звучить досить ризиковано, багато молодих людей вибирають його найбільш охоче.

Роботи не бракує – це як сезонні пропозиції, так і, наприклад, на виробництві, готелі та гастрономії. Там завжди потрібні руки для роботи, тому знайти вакансію не складе проблем і, мабуть, це буде питання кількох днів. Робота за кордоном для студентів передбачає невелику кількість формальностей. У деяких країнах ви повинні спочатку звернутися до відповідного офісу та отримати документ, що дозволяє вам працювати в країні. Після цього робота полягає у виконанні обов’язків на підставі підписаного договору – з роботодавцем або агентством зайнятості.

Як і в Польщі, завжди перед початком роботи за кордоном проводиться інструктаж з охорони праці та внутрішнього навчання на посаді. За цей час людина дізнається про правила техніки безпеки на даному робочому місці та про те, що їй доведеться робити в період роботи. Це необхідні елементи, які допоможуть вам увійти в роботу та визначити конкретні зобов’язання.

Робота за кордоном для студентів – поради

Перш ніж почати пошук роботи, знайте, що знайти роботу за кордоном може бути не так просто. Адже хто шукає, той знаходить. Найкраще почати з того, що розповісти друзям, колегам і всім, хто може допомогти й порекомендувати вакансії. На додаток, найефективніший та найшвидший спосіб знайти роботу для студентів за кордоном – створити резюме та надіслати його компаніям, магазинам, фабрикам чи іншим установам, які можуть запропонувати роботу для студентів. Крім того, варто також оглянути вітрини та дошки оголошень у торгових центрах, оскільки деякі компанії шукають працівників на неповний робочий день і розміщують свої оголошення у вітринах, а торгові центри це роблять на інформаційних стендах. Крім того, варто шукати роботу в Інтернеті, адже там можна знайти найбільшу кількість пропозицій роботи за кордоном, а також можна звернутися в агенції з працевлаштування, які іноді також пропонують цікаві та привабливі пропозиції роботи для студентів. Пошук роботи – це непростий і простий шлях, але є багато різних способів знайти роботу, бути рішучим і не здаватися, коли ви вперше зазнаєте невдачі.

Сезонна робота за кордоном для студентів

Є багато можливостей для сезонної роботи для студентів. Робота за кордоном для студентів на літо включає: збирання врожаю в теплиці або в полі, а також офісна та складська робота. Але найчастіше це сезонна робота в полі чи теплиці, а тому проблем із працевлаштуванням немає. Однак, якщо ви не відчуваєте достатньої сили, щоб працювати таким чином – можете шукати посаду на реєстрації готелю або на виробничій лінії. Однак під час пошуку сезонної роботи для студентів за кордоном можна натрапити на численні пропозиції щодо догляду за людьми похилого віку, роботи з виробництва та пакуванні товарів, а також ремонту. Однак вибирайте той, який найбільше відповідає вашим очікуванням – не тільки фінансово, але й потрібно вміти виконувати свої обов’язки протягом усього сезону. Тому також варто враховувати не тільки свої очікування, а й неодмінно можливості виконувати роботу протягом усього сезону. Що стосується заробітку від сезонної роботи за кордоном, то вони відрізняються залежно від країни, а не від специфіки роботи. Також варто пам’ятати, що сезонна робота часто є роботою довше стандартних восьми годин, але, наприклад, може бути одна зміна подовжена до десят або до дванадцять годин. Тому перед початком такої роботи варто проаналізувати всі плюси і мінуси, щоб рішення було прийнято свідомо і робота не викликала проблем.

Переваги працевлаштування іноземного студентаПочаток роботи ще під час навчання дає студенту можливість заробляти на життя, а також набути досвіду. Однак роботодавець також може помітити багато переваг від працевлаштування студента. Перевагами працевлаштування іноземного студента, безумовно, є рішучість працювати, яку мають люди, які шукають роботу за кордоном для студентів. До того ж молодь гнучка, працьовита і надійна. Крім того, вони готові працювати понаднормово або у святкові дні. Ще й надто, вони готові братися за таку роботу, для якої серед польських працівників не вистачає охочих, і навіть можуть самостійно навчатися чи брати участь у спеціалізованих курсах. Вони часто також займають сезонні посади, реагуючи на тимчасові потреби роботодавців, вони мобільні та доступні. Тому варто розглянути варіант працевлаштування іноземця зі статусом студента, який дуже часто шукає роботу за кордоном і здатний взятися за багато робіт.

Array
(
    [pl] => Array
        (
            [code] => pl
            [id] => 40
            [native_name] => polski
            [major] => 0
            [active] => 0
            [default_locale] => pl_PL
            [encode_url] => 0
            [tag] => pl
            [missing] => 1
            [translated_name] => Polish
            [url] => https://workafford.pl
            [country_flag_url] => https://workafford.com.ua/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/res/flags/pl.png
            [language_code] => pl
        )

    [en] => Array
        (
            [code] => en
            [id] => 1
            [native_name] => English
            [major] => 1
            [active] => 0
            [default_locale] => en_US
            [encode_url] => 0
            [tag] => en
            [missing] => 1
            [translated_name] => English
            [url] => https://workafford.com
            [country_flag_url] => https://workafford.com.ua/wp-content/uploads/flags/us.png
            [language_code] => en
        )

    [uk] => Array
        (
            [code] => uk
            [id] => 54
            [native_name] => Ukrainian
            [major] => 0
            [active] => 1
            [default_locale] => uk_UA
            [encode_url] => 0
            [tag] => uk
            [missing] => 0
            [translated_name] => Ukrainian
            [url] => https://workafford.com.ua/yak-viglyadaye-robota-dlya-studentiv-za-kordonom-a-osoblivo-v-polshhi/
            [country_flag_url] => https://workafford.com.ua/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/res/flags/uk.png
            [language_code] => uk
        )

)
Choose languge

На цьому сайті ми використовуємо файли cookie. Стандартні налаштування веб-браузера дозволяють зберігати їх на кінцевому пристрої. Продовження перегляду сайту без зміни налаштувань розглядається як згода на використання файлів cookie. Докладніше про політику щодо файлів cookie.

I understand