Не маєш досвіду? Як без проблем знайти першу роботу
30.08.2021

Не маєш досвіду? Як без проблем знайти першу роботу

Пошук першої роботи – непроста справа для багатьох. Навіть ті, хто закінчив вищий навчальний заклад з відзнакою, не завжди можуть швидко працевлаштуватися за отриманою спеціальністю, і часто змушені деякий час працювати не за фахом. Для тих, хто не має вищої освіти, пошук першої роботи є і більш складним і більш простим водночас. З одного боку, в них немає професійної освіти, що закриває двері до кваліфікованих вакансій з гідною зарплатнею, з іншого боку, вони не відчувають тиску п’яти років витрачених на отримання певної професії, а отже можуть вирушати в будь-якому напрямку. Це значно спрощує пошук, адже вони можуть спробувати себе будь в чому, поки вочевидь не зупиняться на тому, що їм насправді до снаги.

Але головна проблема, яку перша робота ставить перед тими, хто бажає її отримати – цілковита відсутність досвіду, який так прагнуть бачити в резюме більшість роботодавців. Тому для багатьох перше працевлаштування – це тимчасова робота, яка дозволяє утримувати себе, поки шукаєш ту, про яку мрієш. І якщо немає різниці, де саме отримувати гроші першим часом, чому б не розглянути можливість отримувати їх в іншій країні? Тим паче, що це будуть вже зовсім інші гроші.

В сучасному світі обмежувати пошук роботи лише країною проживання не варто. Навколо безліч можливостей, особливо якщо ти не маєш до них особливих претензій. Тимчасова робота в Європі є досить популярним варіантом для молоді, яка не має за мету обростати майном, заводити сім’ю та легка на підйом. Велика кількість вакансій навіть для некваліфікованих працівників без досвіду приваблює багатьох українців, особливо тепер, коли безвізовий режим значно спростив виїзд за кордон. Тож будь-хто може спробувати знайти для себе першу роботу в країні, в якій давно мріяв побувати. 

Які ж основні причини женуть молодих українців працевлаштовуватись в інші країни?

 • Можливість обирати. Не тільки країну, але й роботодавця, графік, тип вакансії. Наприклад, тобі потрібна тимчасова робота на літо. Навіть без досвіду ти маєш такі варіанти: робота в сільському господарстві, на великому підприємстві, в готелі або ж супермаркеті. Так, в кожній з цих опцій це буде некваліфікована робота з відносно невисокою зарплатнею. Але в більшості випадків житло та іноді харчування оплачує роботодавець, отже на зароблені гроші можна жити, і навіть відкласти певну суму.
 • Більш високий рівень зарплатні. Так, тимчасова робота в Хмельницькому і тимчасова робота в Польщі – це зовсім різні гроші. Якщо це перша робота для забезпечення себе всім необхідним, поки чекаєш на пропозицію, про яку мрієш, то навіщо погоджуватися на меншу зарплатню?
 • Можливість отримати специфічні навички. Якщо в тебе зовсім немає досвіду та спеціальної освіти, як і певних ідей про те, що робити далі в кар’єрному плані, можливість поїхати шукати себе до іншої країни видається досить привабливою. Навіть краще, поки ти розмірковуєш про своє подальше життя, ти засвоюєш певні навички, в той час, як тобі за це платять. Тимчасова робота за кордоном може стати першим кроком на шляху визначення для тих, хто не певен у своїх бажаннях. Можливість змінити навіть декілька таких робіт збільшує шанси натрапити на те, що тобі дійсно подобається робити.
 • Можливість подивитися інші країни. Звісно, робота в Польщі на заводі трохи не те, що спадає на думку, коли мрієш про захопливі мандри, але в тебе є вихідні.
 • Цікавість. Так, дехто їде працювати за кордон просто задля того, щоб довести собі та оточенню, що він це може. 

Для того, щоб гарантовано отримати свою першу тимчасову роботу в Європі, звернися до професійного посередника. Останнім часом працевлаштування за кордон є досить популярним, отже знайти відповідну агенцію в будь-якому місті буде не складно. Якщо твоєму місту такої установи все ж бракує, шукай потрібного посередника онлайн. Знайти безліч пропозицій та обрати ту саму буде досить легко, адже тимчасові агентські роботи та вакансії добре представлені в мережі. 

Але які саме види працевлаштування пропонують роботодавці?

Що саме, наприклад, означає «робота в Польщі на заводі для жінок»? Що треба робити?

Жінки на заводі можуть працювати:

 • Прибиральницями виробничих приміщень;
 • Сортувальницями та пакувальницями готової продукції;
 • Виконувати ручну збірку певних деталей, якщо така робота не потребує певних професійних навичок.

В Польщі працюють декілька великих заводів не тільки з виробництва техніки, але й такі, що займаються переробкою та фасуванням продуктів харчування, в тому числі – овочів та фруктів. Для такої роботи специфічні навички не потрібні, отже її легко зможе виконувати дівчина, яка ще вчора сиділа за шкільною партою. Робота у Польщі на заводі сортування яблука має лише дві основні вимоги: досягнення віку, з якого дозволяється офіційно працювати повний робочий день, та певна фізична витривалість.

Як ми бачимо, умови досить невибагливі, отже скористатися таким шансом за бажанням може кожен. Отримати таку роботу легко, та й робити її не складно. 

Чоловіки теж матимуть декілька опцій, якщо бажають влаштуватися на завод. Їм доступні такі роботи:

 • Збірка та монтаж певних деталей;
 • Вантажні роботи;
 • Пакування готової продукції;
 • Маркування та сортування готової продукції для подальшого відправлення покупцям або ритейлерам.

Звичайно, робота на заводі не є єдиною доступною опцією для працівника без фаху і досвіду. Фізична праця завжди на часі в сільському господарстві. Чи то великі аграрні підприємства, чи невеликі приватні ферми, робота на землі потребує рук. Сезонна робота у вигляді збирання врожаю чудово підходить людині без будь-якого попереднього досвіду. Єдиною вимогою буде відмінне фізичне здоров’я. 

З огляду на популярність тимчасових виїздів за кордон для заробляння грошей, агентство зайнятості на тимчасові роботи – досить поширена спеціалізація для таких організацій. За роки роботи такі посередники налагоджують міцні контакти з роботодавцями в багатьох країнах, тому без зайвого клопоту допоможуть отримати першу роботу тим, хто тільки починає свій шлях. Якщо ви звернулися до досвідчених фахівців, можете бути певні, що запропонована вам робота на завод або місце у невеличкому сільському господарстві – це перевірена пропозиція, яку можна прийняти без зайвих вагань. Але завод та ферма – це лише два варіанти з багатьох. Розпитай свого консультанта, і він розповість вам про роботу у сфері обслуговування.

Готельна справа та заклади громадського харчування теж потребують регулярного вливання свіжої крові. Мало хто працює покоївкою або ж офіціантом роками, такі вакансії завжди присутні на сайтах присвячених працевлаштуванню. Отже, завжди потрібні працелюбні та кмітливі жінки на роботу:

 • Прибиральницями;
 • Покоївками;
 • Асистентками кухаря;
 • Кондитерками;
 • Помічницями на кухню;
 • Посудомийками.

І звісно, якщо ти говориш польською, тебе чекають на позицію офіціанта, а може й навіть бармена. Варто зазначити ще одну цікаву опцію для людей творчих професій. Музиканти, танцювальні колективи, індивідуальні перформери також можуть спробувати влаштуватися на роботу за кордон. І хоча конкуренція в цьому середовищі досить значна, ті, хто працює в оригінальному жанрі, мають чудові шанси.

Виїжджати працювати за кордон може бути трохи лячно першого разу, тому не вагайся, звертайся до відповідного посередника. Він допоможе офіційно оформити працевлаштування, дасть декілька корисних порад та запропонує декілька вакансій на вибір. Якщо після того, як закінчиться твій перший робочий договір, ти забажаєш повернутися до країни ще раз, можеш спробувати самостійно організувати поїздку. Наприклад, робота в Польщі на заводі без посередників – цілком реальний варіант, особливо якщо ти плануєш повернутися на той самий завод. Якщо прагнеш чогось нового, спробуй пошукати на польських сайтах з працевлаштування. В Польщі цінують українських робітників, тому таких сайтів існує достатньо, щоб кожен міг знайти роботу своєї мрії.

Перша робота за кордоном ледь не ліпший варіант, ніж перша робота в Україні. Хоча фінансово робота в Європі виграє без сумнівів, рішення поїхати на деякий час все ж таки може мати недоліки. Звісно, перше, що спадає на думку – це друзі, які залишаться тут, поки ти працюватимеш за кордоном. Але інтернет може значно полегшити розлуку. До того ж ти матимеш змогу завести нових там, куди їдеш. Друге – це романтичні відносини, які доведеться поставити на паузу, поки ти працюватимеш на відстані. Але з іншого боку, ти зможеш заробити необхідні гроші, щоб почати сумісне життя. Усі вади роботи за кордоном мають противаги, і будь-які сумніви можна вгамувати. До того ж наявність досвіду офіційної роботи в іншій країні – перевага для будь-якого сучасного роботодавця. Тож вагатися не варто.

До речі. Якщо ти боїшся втратити своє велике кохання, але все одно прагнеш попрацювати в іншій країні, запитай фахівця про можливість роботи для пар. В сільському господарстві та готельному бізнесі цілком реально влаштуватися на роботу удвох. 

Які країни пропонують некваліфіковану роботу людям без досвіду?

Ось список найпопулярніших серед наших співгромадян варіантів:

 • Польща. Безперечний фаворит та найбільш зручний та очевидний вибір. Давно напрацьована схема гарантує швидке отримання роботи.
 • Чехія. Кожен мріє потрапити до Праги, коли обирає цю країну. Впевнене друге місце.
 • Німеччина. Дещо біль складний варіант, тому що мова, на відміну від польської та чеської незрозуміла українцям інтуїтивно. Це дещо обмежує вибір. 
 • Країни Прибалтики. В той час, як місцеве населення від’їжджає на роботу до Великобританії, багато робочих місць стає доступними для робітників з інших країн.

Отже. Чисельні переваги мали б вже розвіяти будь-які твої сумніви. Робота за кордоном – це досвід, який треба радо вітати. Чудова можливість перевірити свої сили, повірити в себе та заробити грошей на те, щоб робити наступний крок без фінансового тиску. Зароби собі подушку безпеки на той час, який будеш обирати подальший напрям, дай собі можливість спокійно зробити правильний вибір. А якщо з першого разу не вийшло – Європа завжди запрошує тебе спробувати ще раз.

В надійній та перевіреній агенції Workafford є більше 500 вільних вакансій, тож ти напевно знайдеш те, що потрібно саме тобі. Також там тобі допоможуть оформити всі формальності, необхідні для безпечного працевлаштування.

вибрати мову

We use cookies on this site. Standard web browser settings allow you to save them to your end device. Continuing to browse the site without changing the settings is treated as a consent to the use of cookies. Read more about cookies policy.

I understand