Перша робота: поради щодо підготовки та як агентство з працевлаштування може допомогти
1.12.2021

Перша робота: поради щодо підготовки та як агентство з працевлаштування може допомогти

Перша робота – це корисний досвід, який запам’ятається на все життя. Вибрана посада може мати тривалий вплив на весь кар’єрний шлях, адже відомо, що попередній досвід може зробити молодого спеціаліста більш конкурентоспроможним кандидатом на подальші посади. Щоб отримати першу роботу, потрібно провести дослідження, а також визначити свої очікування.

Чудовим досвідом для молодих людей може бути тимчасова робота на літо, а саме тимчасова робота в Європі. Але до такого важливого кроку треба підготуватися заздалегідь, дізнавшись про всі деталі. Тимчасова робота за кордоном – це те, з чого часто починають успішні люди. Давайте поговоримо про те, чому перша робота є настільки важливою, і з чого почати, а також перерахуємо корисні кроки для її успішного отримання.

Чому перша робота важлива?

Ваша перша робота важлива, тому що цей досвід може навчити цінним навичкам і показати, яка робота подобається, а також це досвід першої фінансової незалежності. Люди, яких ви зустрічаєте, і колеги, з якими ви працюєте, часто важливіші за гроші, які ви заробляєте.

Перша робота – чудове місце для спілкування, оскільки ви можете налагодити зв’язки та знайти друзів. Це також ставить вас у нові ситуації з клієнтами, інвентарем і навіть конкретними комп’ютерними системами. Цей досвід можна додати до резюме, щоб зробити вас більш конкурентоспроможними в майбутніх заявах.

З чого почати

Перш ніж претендувати на посади, подумайте про свої поточні зв’язки. Подумайте про друзів чи рідних, яких ви знаєте, які могли би поручитися за вас, якщо ви плануєте працювати на місцевого роботодавця. Візьміть до уваги будь-які навички, які ви можете мати у волонтерській роботі, громадській роботі чи громадській організації.

Ці ролі можуть бути неоплачуваними, але досвід, який ви там здобули, ймовірно, достатньо цінний, щоб отримати посаду в компанії. Подумайте також, про ваші інтереси. Наприклад, якщо ви хочете працювати в кіноіндустрії, почніть у кінотеатрі. Якщо вас цікавить кулінарне мистецтво, шукайте роботу в ресторані. Намагайтеся отримати роботу, яка відносно відповідає вашим кар’єрним цілям або може налаштувати вас на відповідний шлях.

Хороші новини в тому, що навіть без досвіду роботи можна заробити хороші гроші. Це може бути тимчасова робота в Польщі, у пошуках якої може допомогти агентство зайнятості на тимчасовій роботі. Але вам потрібно знати ще дещо.

Як отримати першу роботу

Дізнайтеся про наші поради про те, що треба зробити, щоб отримати першу роботу:

Визначте свої очікування

Високооплачувані роботи часто потребують додаткової освіти та досвіду. Коли ви тільки починаєте свою кар’єру, подумайте про роботу в роздрібній торгівлі, продажі, фаст-фуді чи інших секторах початкового рівня. Це може бути фізична праця, така як робота в Польщі на заводі або в сфері будівництва. Наприклад, робота у Польщі на заводі сортування яблука може підійти як хлопцям, так і дівчатам.

Це часто конкурентні позиції, тому що багато підлітків і молодих людей подаються на ці вакансії. Однак ці робочі місця майже завжди актуальні, тому для вас є багато можливостей.

Разом з однолітками цікавіше

Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свою кар’єру, чи вже маєте певний досвід, спілкування завжди є корисною навичкою. Поговоріть зі своїми друзями та однолітками та запропонуйте їм спробувати роботу разом із вами.

Робота для отримання досвіду

Ваша перша робота може бути не зовсім такою, про яку ви мріяли все життя, але вона пропонує цінний досвід, який ви можете використати пізніше. Наприклад, якщо ви працюєте в роздрібній торгівлі, ви отримуєте затребувані навички обслуговування клієнтів і вміння, як поводитись у різноманітних ситуаціях. У ресторані ви можете вивчити бізнес-основи, як-от управління запасами або безпека харчових продуктів. Це навіть може призвести до підвищення, оскільки багато ресторанів вважають за краще просувати офіціанта чи офіціантку до персоналу кухні, а не наймати незнайомця.

Напишіть резюме

Найкращий спосіб прорекламувати себе роботодавцю – це мати резюме, щоб розказати про себе. Можливо, у вас зовсім мало професійного досвіду або зовсім його немає, щоб детально описати його в резюме, але зверніть увагу на навички, які ви отримали в іншому місці. Наприклад, якщо ви пройшли курс публічних виступів і досягли успіху, ви можете включити свої розширені навички усного спілкування. Також напишіть про  волонтерський досвід. Наприклад, якщо ви були волонтером на кухні (у туристичному таборі тощо), включіть це в своє резюме, вказавши навички приготування їжі, навички обслуговування клієнтів тощо.

Підготовка до пошуку роботи

Ми живемо в світі, де інформацію знайти дуже просто. Почитайте, що пишуть про різні компанії в інтернеті, а також про те, якими сучасними навичками бажано володіти. Ви можете також пройти різноманітні безкоштовні мовні або мотиваційні курси, додавши сертифікат у резюме. 

Підготуйтеся до співбесіди

Коли ви вибрали роботу, подали заявку та пройшли співбесіду, настав час підготуватися. Перегляньте опис роботи та вивчіть представлену інформацію. Зверніть увагу на особливі якості чи навички, які шукають у кандидатів. Дослідить бізнес і дізнайтеся його історію, місію та переконання. Дізнайтеся, хто може взяти у вас інтерв’ю, і знайдіть їх на мережевих сайтах. Прочитайте про їхні інтереси та пізнайте їх як особистість. Ця інформація не тільки допомагає під час співбесіди, але й дає змогу поставити запитання про знайдену інформацію.

Якщо ви плануєте тимчасові агентські роботи, то все значно простіше, достатньо поспілкуватися з представником агенції. Якщо вас цікавить, наприклад, робота в Польщі на заводі без посередників, то треба бути обережними, аби знайти сумлінного роботодавця та все правильно оформити.

Більшість інтерв’юерів віддають перевагу кандидатам, які показують, що знайшли час, щоб познайомитися з майбутньою роботою до співбесіди.

Поради щодо отримання першої роботи

Коли ви будете готові подати заявку, зверніть увагу на наведений нижче список порад.

1. Перевірте свою заявку, резюме та інші матеріали

Будь-які письмові або надруковані додаткові матеріали, які ви вносите в процес подачі заявки та співбесіди, демонструють ваші комунікативні навички. Переконайтеся, що ви надіслали резюме без граматичних помилок і з належним форматуванням. Що стосується вашої заявки та інших матеріалів, переконайтеся, що ви уважно читаєте кожне запитання та відповідаєте якнайкраще.

2. Зв’язки при кожній доступній можливості

Люди мають важливе значення для пошуку роботи та просування вперед у кар’єрі. Робота часто стає легшою, коли знаєш когось, хто там вже працює.

3. Пристосуйте своє резюме до кожної посади

Різні менеджери з найму шукають різні кваліфікації в рамках вакансії. Шукайте конкретні ключові слова або повторювані фрази в описах посад. Наприклад, один менеджер закладу швидкого харчування може приділяти більше значення або робити акцент на обслуговуванні клієнтів, а не на приготуванні їжі, і пояснити це в оголошенні про роботу. У цьому випадку відредагуйте своє резюме, щоб більше зосередитися на ваших навичках, орієнтованих на обслуговування клієнтів, таких як спілкування та управління часом. Включіть це в розділ ваших навичок і розширте їх у розділі вашого досвіду.

Тимчасова робота в Польщі чому це хороша ідея

Не лише високі зарплати залучають українців для переїзду до Польщі, а й можливість жити у цій незвичайній країні, познайомитись з її культурою та урізноманітнити свій побут, отримати нові емоції та враження.

Економіка в Польщі стабільна і забезпечує впевнене майбутнє. Завдяки збереженню злотого статусу національної валюти всі ціни будуть набагато нижчими порівняно з країнами Євросоюзу. 

Національна кухня країни радує різноманітністю своїх страв, і тут особливу увагу привертають супи. Хоча щотижня можна пробувати новий варіант гарячого та шукати для себе улюблений смак.

Польща – країна ягід і в літній період вона дозволяє об’їдатися журавлиною, ожиною, малиною, полуницею, чорницею та іншими смаколиками.

Можна навчитися комунікувати з поляками навіть без знання мови, оскільки вона набагато зрозуміліше порівняно з угорською, тайською, бельгійською, французькою тощо. Ви можете без знань польської зрозуміти суть спілкування, а за бажанням легко вивчити рідну мову поляків на короткострокових курсах.

Як знайти роботу за допомогою агенції

Щоб бути успішним у пошуку роботи, важливо чітко розуміти, як працюють кадрові агентства. Подумайте про агенцію як про партнера у пошуку роботи. Вони можуть не лише зв’язати вас із потенційними роботодавцями, а й виступити в ролі помічника, допомагаючи вдосконалити ваше резюме, зарекомендувати вас роботодавцям, допомогти оформити документи та дати поради щодо вашого кар’єрного шляху (наприклад, розглянути такий варіант, як постійна робота в Польщі на заводі для жінок замість сезонної тощо).

Після надсилання резюме або подачі заявки на вакансії на їхньому веб-сайті рекрутери зв’яжуться з вами, коли знайдеться відповідний варіант чи потенційна можливість працевлаштування. 

Після того, як буде знайдено успішну роботу, спеціалісти з агенції допоможуть все підготувати та владнати із потенційним роботодавцем. Працюючи з кадровим агентством, ви знаєте, що хтось напевно розгляне вашу заявку.

Ви також можете вибрати рекрутера, з яким зможете налагодити стосунки. Витратьте деякий час на спілкування з кількома рекрутерами та поговоріть із ними: наприклад, дізнайтеся, як довго вони працюють у компанії та як вони будуть шукати вам роботу, допомагати з потенційним роботодавцям тощо. Зв’яжіться з колегами та знайомими, щоб отримати рекомендації та попросити їх направити вас до агенції з працевлаштування, яка їм допомогла.

Немає нічого поганого, якщо ви сконтактуєте з кількома агенціями. Проте важливо враховувати, що якщо два різних рекрутери подають вас на одну й ту саму роботу, це може зашкодити рекрутеру та вашій репутації, оскільки може виглядати так, ніби ви хочете бути найрозумнішим і підвищити свої шанси на успіх. Зрештою, питання, яке потрібно задати, полягає в тому, чи дійсно вам потрібно більше одного рекрутера, припускаючи, що ви обрали спеціаліста з агенції, який має досвід, кваліфікацію та знання.

Пам’ятайте, що робота з рекрутером – це дорога з двостороннім рухом. Вам потрібно побудувати хороші професійні стосунки зі своїм рекрутером, адже всі зацікавлені у вашому працевлаштуванні. Вам також може знадобитися бути гнучким, розширюючи критерії для нової роботи та готовим піти на компроміс щодо часу співбесіди.

Тимчасова робота за допомогою агенції з працевлаштування

Якщо ви плануєте вперше звертатися в агентство з працевлаштування, зверніть увагу на основну інформацію, зокрема:

  • Скільки років агентство працює,
  • Чи має всі необхідні документи,
  • Де можна почитати відгуки про роботу,
  • Які гарантії ви отримаєте.

Незалежно від того, чи вам потрібна тимчасова робота в Хмельницькому, робота на заводі в Польщі чи щось зовсім інше, надійна агенція може вам допомогти. 

Надійна агенція Workafford має великий досвід, адже спеціалісти працюють в цій галузі вже багато років, завдяки чому вони спеціалізуються на пошуку та пропонуванні найкращих вакансій у Польщі та інших країнах Європейського Союзу. Зверніться до Workafford для консультації та більш детальної інформації.

вибрати мову

We use cookies on this site. Standard web browser settings allow you to save them to your end device. Continuing to browse the site without changing the settings is treated as a consent to the use of cookies. Read more about cookies policy.

I understand