Робота в Польщі під час пандемії
21.10.2020

Робота в Польщі під час пандемії

Коронавірус вплинув на життя кожного, незалежно від країни, віку та соціального статусу. Хоча на даний момент ще немає доступної вакцини, запроваджено значні профілактичні заходи, такі як носіння маски, що закриває рот і ніс у громадських місцях, або обов’язок регулярної дезінфекції рук. Через вірус також змінилася робота офісів, режим роботи підприємств та багато іншого.

Що таке коронавірус?

Коронавірус належить до сімейства вірусів, що трапляються у ссавців та птахів. Він викликає симптоми, що варіюють від легкої застуди до важкої дихальної недостатності. Незважаючи на те, що коронавіруси були відомі та описані вже в 1960-х роках, ми почули про них близько десяти років тому, під час епідемії вірусу ГРВІ. Сьогодні коронавірус повернувся на перші сторінки газет та веб-сайтів із попередженням про пандемію.

Спочатку вважалося, що вірус Ухань є зоонозним вірусом, що передається від тварин до людей. Однак пізніші дослідження підтвердили гіпотезу – вірус може передаватися від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Спочатку симптоми інфекції нагадують симптоми застуди – лихоманка, нежить або задишка, іноді діарея. В групі високого ризику знаходяться люди з слабкою імунною системою. В основному це маленькі діти, літні люди віком від 65 років і курці.

На жаль, у нас ще немає вакцини проти цього вірусу і єдиним профілактичним заходом є уникнення контакту з хворими. У Польщі існує епідемічна загроза, рекомендується залишатися вдома, забороняються масові заходи та багатолюдні зустрічі. Обмеження поширення вірусу CoV-2 на сьогодні є єдиним відомим методом затримання епідемії.

Дотримання правил безпеки на виробництві та в приватному житті

Незалежно від того чи Ви перебуваєте на роботі чи проводите вільний час у місті, пам’ятайте про необхідні заходи профілактики проти вірусу:

Мийте руки милом та водою або дезінфікуючими засобами на спиртовій основі щонайменше протягом 30 секунд.

  • При чханні та кашлі закривайте ніс і рот (бажано ліктем, а не долонею).
  • Обмежте свої контакти з людьми, які мають симптоми грипу чи застуди.
  • Будьте обережні, контактуючи з фермерськими та дикими тваринами.
  • Всі продукти слід мити після покупки, а м’ясо та яйця треба ретельно готувати.

Карантин після в’їзду до Польщі

Пандемія та пов’язані з нею обмеження поширюються як на перебування в країні, так і на перетин кордону. 13 червня Польща відновила прикордонний рух у внутрішніх кордонах Європейського Союзу, а це означає, що перетин внутрішнього кордону можливий без обов’язку проходження двотижневого карантину.

Існують більші обмеження щодо зовнішнього кордону, які слід прочитати перед перетином кордону між Україною та Польщею. Перетин кордону можливий для українців, які:

  • мають карту постійного або тимчасового проживання в Польщі, ЄС та ЄАВТ;
  • мають Карту Поляка;
  • є чоловіком, дружиною і дитиною громадянина Польщі;
  • мають право працювати в Польщі;
  • являються професійними водіями, які перебувають на території Польщі у зв’язку зі своїми обов’язками;
  • є учнями, студентами, учасниками аспірантури, докторантами, які навчаються у Польщі;
  • є громадянами держав-членів ЄС, держав-членів ЄАВТ;
  • є вченими, які проводять науково-дослідні роботи в Польщі;
  • мають дипломатичний статус, або є членами сімей таких осіб;
  • подорожують повітряним транспортом;
  • перетинають польський кордон на підставі національної візи з метою репатріації або візи для прибуття до Польщі, як член найближчої родини репатріанта;
  • інше.

Перед поїздкою рекомендуємо ознайомитися з актуальною інформацією про ситуацію на кордоні. Ви можете зробити це переглянувши веб-сайт митної служби або зв’язавшись з агенцією праці, яка здійснює посередницьку діяльність у Польщі. WorkAffort завжди має найсвіжішу інформацію та допоможе у разі виникнення проблем під час перетину польсько-українського кордону.

Слід також пам’ятати, що після в’їзду на територію Польщі, іноземці повинні проходити домашній карантин протягом чотирнадцяти днів. Під час цього карантину Вам не дозволяється виходити з дому, а контакти з іншими людьми повинні бути обмежені до нуля.

Коронавірус та формальності, пов’язані з проживанням та роботою в Польщі

Пандемія також вплинула на роботу управлінь. В даний час більшість з них не працює у стандартному стаціонарному режимі, а це означає, що клієнти приймаються лише в окремих управліннях або у конкретні дні. У цьому випадку Ви можете подати заяву або врегулювати питання, надіславши документи поштою або залишити їх в реєстраційному відділі управління.

У випадку процедури видавання дозволу на проживання, де також потрібні відбитки пальців через те, що карта побиту є біометричним документом, про дату зустрічі потрібно домовитися по телефону. Візит відбувається з дотриманням суворих гігієнічних правил, щоб гарантувати безпеку іноземця та працівників управління.

З метою полегшення процесу вирішення формальних питань, пов’язаних з отриманням дозволів на проживання або роботу, терміни подання заявок були також продовжені. Продовження стосується тимчасового, постійного або довгострокового дозволу на проживання в ЄС, продовження національної візи (символ D) або шенгенської візи (символ C), а також продовження періоду перебування за безвізовим режимом (угоди про безвізовий в’їзд передбачають таку можливість лише з Бразилією, Аргентиною, Чилі, Гондурасом, Коста-Рікою, Нікарагуа, Сінгапуром та Уругваєм).

Подовження термінів виїзду з території Польщі

Змінено не лише терміни та правила подання заявок , а також терміни виїзду з Польщі. Якщо кінцевий термін виїзду за межі країни (наприклад, через відмову отримання дозволу на проживання) припадає на період епідемічної загрози, він буде продовжений до закінчення 30-го дня після дати закінчення загрози.

Агенція зайнятості WorkAfford – підтримуємо під час пандемії

Одним з головних пріоритетів у роботі нашої агенції є гарантія найвищого рівня безпеки для осіб, яким ми допомагаємо у пошуку роботи. У теперішніх часах це ще важливіше, адже лише захистившись і дотримуючись правил особистої гігієни, ми можемо зупинити коронавірус.

В зв’язку з обов’язковим двотижневим карантином ми також надаємо працівникам спеціально підготовлені квартири і допомагаємо в перетині кордону. Якщо у Вас виникли запитання щодо змін у роботі в Польщі чи всього процесу працевлаштування за кордоном, будь ласка, зв’яжіться з нами по телефону або електронній пошті.

Array
(
    [pl] => Array
        (
            [code] => pl
            [id] => 40
            [native_name] => polski
            [major] => 0
            [active] => 0
            [default_locale] => pl_PL
            [encode_url] => 0
            [tag] => pl
            [missing] => 1
            [translated_name] => Polish
            [url] => https://workafford.pl
            [country_flag_url] => https://workafford.com.ua/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/res/flags/pl.png
            [language_code] => pl
        )

    [en] => Array
        (
            [code] => en
            [id] => 1
            [native_name] => English
            [major] => 1
            [active] => 0
            [default_locale] => en_US
            [encode_url] => 0
            [tag] => en
            [missing] => 1
            [translated_name] => English
            [url] => https://workafford.com
            [country_flag_url] => https://workafford.com.ua/wp-content/uploads/flags/us.png
            [language_code] => en
        )

    [uk] => Array
        (
            [code] => uk
            [id] => 54
            [native_name] => Ukrainian
            [major] => 0
            [active] => 1
            [default_locale] => uk_UA
            [encode_url] => 0
            [tag] => uk
            [missing] => 0
            [translated_name] => Ukrainian
            [url] => https://workafford.com.ua/robota-v-polshhi-pid-chas-pandemiyi/
            [country_flag_url] => https://workafford.com.ua/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/res/flags/uk.png
            [language_code] => uk
        )

)
Choose languge