Робота в Польщі: в яких галузях зараз найбільше вакансій?
30.11.2021

Робота в Польщі: в яких галузях зараз найбільше вакансій?

Світ швидко змінюється, і деякі роботи, які були затребувані кілька десятків років тому, сьогодні важко назвати актуальними. Проте є спеціальності, попит на які буде завжди. Як зрозуміти, ким краще працювати, щоб отримати гідні умови праці та високу зарплату? Ми зробили для вас огляд “Робота в Польщі 2021”, щоб допомогти визначитися з перспективною сферою роботи на європейському ринку праці. Адже відомо, що на сьогодні робота в Польщі для українців є чудовим варіантом покращити свої умови життя.

Якщо ви оберете великі та популярні туристичні місця, такі як Варшава, Краків, Познань чи Вроцлав, то можете не турбуватися щодо того, що вам не буде чим зайнятися на вихідні. Ви можете насолоджуватися прогулянками по знаменитим ринковим площам та визначним архітектурним місцям, також ми впевнені, що вам сподобається красива польська природа, зокрема ліси та озера. 

Ви отримаєте відносно нижчу вартість життя, ніж у більшості європейських країн (наприклад, у Франції ті ж самі продукти та товари втричі дорожчі), отримаєте шанс вивчити нову мову та, завдяки вдалому центральному розташуванню Польщі, відчуєте поєднання культур Західної та Східної Європи.

Насолода життям та робота у Польщі відкриє вам широкі можливості для саморозвитку та реалізації бізнес-цілей, більш того, ви зможете відносно просто отримати громадянство.

Деякі вважають, що більшість робочої сили країни працює в секторі послуг, тож робота в Польщі для жінок є більш затребуваною, проте робота в Польщі для чоловіків так само актуальна, адже є безліч вакансій в інших галузях, зокрема харчове виробництво, хімічна промисловість, видобуток вугілля, залізо і сталь, скло, машинобудування, суднобудування, текстиль та інші.

Як і по всьому світі, на польському ринку праці спостерігаються деякі суттєві зміни протягом останніх років. Відомо, що для розвитку економіки Польщі потрібні іноземні працівники, від яких також залежить зростання ВВП країни – і це на фоні кризи, з якою зіткнулися більшість країн у зв’язку з всесвітньою пандемією COVID-19. Тож нестача працівників  створює досить сприятливі умови для українців на ринку праці. Також, враховуючи те, що в Польщі у 2021 році працюють майже півтора мільйона українців, і приблизно 50 тисяч українських студентів навчаються у закладах освіти, тож місцевим роботодавцям добре відомо, що українці порядні та старанні робітники.

Вакансії у популярних галузях

Пропонуємо вам ознайомитися з деякими актуальними сферами та дізнатися про них більше.

Фізична праця: заводи, ферми, фабрики, будівництво, ремонти та інше

У Польщі ви можете знайти багато вакансій, які пов’язані з фізичною працею та навантаженням, але є тенденція, що місцеві жителі не охоче займаються такими посадами. Саме тому серед трудових мігрантів цей сегмент залишається найпопулярнішим, адже однією з переваг такої роботи є те, що досконале знання мови не потрібно. У вас можуть попросити сертифікат або документ, який підтверджує вашу освіту, але також не на всіх вакансіях. 

Це може бути робота в Польщі на заводі, де потребуються вантажники чи некваліфіковані робітники, а також кухарі, доглядальниці – всі вони отримують цілком пристойну зарплату. 

У сфері будівництва гостро не вистачає бетоноукладачів, плиточників, монтажників інженерних конструкцій, а також таких працівників, як муляри та штукатури. Популярною є робота в Польщі дорожні роботи, оператори і механіки земляної техніки, спеціалісти з оздоблювальних робіт. 

У промисловій сфері можна знайти роботу машиністом, оператором зварювання. Якщо вас цікавить робота в Польщі для жінок сидяча, зверніть увагу на вакансії кравчинь або фахівців з пошиття одягу.

Можна влаштуватися спеціалістом із деревообробки, слюсарем, електриком, інженером-електриком та електромонтажем.

Сільське господарство

Польща – це досить велика країна, і вона потребує працівників у сфері сільського господарства. Ви напевно чули, що робота в Польщі на полі має безліч переваг для українців. Це може бути сезонна робота на літо, яка ідеально підходить для студентів або тих, хто хоче познайомитися з країною та не готовий переїжджати одразу на більш довгий термін. Фермери з провінції постійно запрошують іноземців на сезонні роботи, тож робота в Польщі на фермі може стати відносно легким стартом вашого нового життя.

Водії

Робота в Польщі водієм – це надійна та перевірена можливість добре заробити. Є багато вакансій для водіїв різних категорій. На сьогодні у Польщі можна помітити суттєву нестачу водіїв автобусів та вантажних автомобілів, вантажопідйомність яких становить понад 3,5 тони. Водії з України будуть приємно здивовані якістю європейських доріг та умовами праці. Робота водієм це також чудова можливість поєднати роботу та подорожі, побачити нові країни та міста.

Техніки, комірники

На відміну від України, польські заводи та фабрики відчувають нестачу не тільки працівників, а й керівників. Їм потрібні інженери з продукту, керівники лабораторій, складів, майстерень. Треба сказати, що на сьогодні комірник є однією з найбільш затребуваних професій на польському ринку праці. Місцеві вважають зарплату на польських підприємствах занадто низькою, через це кадрові служби заводів та фабрик вимушені наймати іноземців. Ця практика стає дедалі більше популярною.

Харчова промисловість

В сфері харчової промисловості майже завжди можна знайти роботу, навіть незважаючи на деякі карантинні обмеження. Попередній досвід може бути перевагою, як і мінімальне знання мови, проте це не завжди є обов’язковою умовою. Шеф-кухарі, кондитери, кухарі та пекарі без проблем знайдуть декілька вакансій у різних містах та зможуть вибрати те, що їм більше подобається.

Працівники складу, фахівці з логістики

Якщо у вас є розуміння такої роботи та знання мови, то в Польщі є вакансії для експедиторів, менеджерів з доставки та транспортних менеджерів, які займаються розподілом транспортних засобів для певної групи вантажів. З розвитком інтернет-торгівлі ця сфера продовжуватиме розвиватися, незважаючи на пандемію та локдани у різних країнах.

Сфера послуг

Через збільшення кількості іноземних працівників у Польщі з’являється новий тренд – послуги для іноземців. Кваліфіковані та досвідчені перукарі та косметологи, фізіотерапевти, масажисти легко знайдуть роботу в сфері послуг. Але також візажисти, майстри манікюру та педикюру можуть працювати і для місцевих клієнтів, але спочатку дізнайтеся про всі необхідні документи для здійснення такої діяльності. 

Також сфера послуг включає готельний бізнес. Оскільки більшість громадян Польщі вже вакциновано, готелі, санаторії та бази відпочинку працюю практично без змін. Ви можете знайти роботи у сфері прибирання, охорони або іншу, в якомусь мальовничому місці у горах чи біля моря. Працюючи з туристично-оздоровчою сферою, ви не тільки заробите, але й зможете насолодитися гарною природою, якої у Польщі багато. Цей варіант роботи підходить як для постійного працевлаштування, так і для тимчасового, наприклад, на літній або зимовий сезон. Це може бути вдала робота в Польщі для жінок по біометрії, хоча чоловіки дедалі частіше теж обирають такі сфери.

Інженери

Відомо, що інженер – це одна з найпотрібніших професій у світі. Кваліфікований інженер з досвідом гарантовано знайде роботу в Польщі. Особливо відчувається нестача інженерів у галузі будівництва, електроустановок, механіки. Для українців гарною новиною є те, що багато компаній готові наймати в якості менеджерів іноземців з інженерною освітою, які мають достатній рівень досвіду та знають польську мову. Треба сказати, що польська наука процвітає, і держава впевнено вкладає кошти в цю сферу. Біологи, фармацевти, генні інженери, інженери хімічної та харчової промисловості можуть розраховувати на високооплачувану роботу в Польщі.

Співробітники у сфері торгівлі

Як і будь-де в світі, польський ринок праці потребує спеціалістів з торгівлі в найрізноманітніших сферах. Компанії, що займаються продажем продуктів харчування, косметики, ліків, електронного обладнання, будівельних матеріалів, нерухомості, автомобілів та багато чого іншого, потребують активних та комунікативних людей, які будуть працювати торговими агентами, продавцями та будуть представляти їх бренд якнайкраще. 

У польських мережевих супермаркетах, які є дуже популярними по всій країні, також є багато вакансій з гідними умовами праці та пристойними зарплатами.

ІТ-спеціалісти

Якщо ви маєте технічну освіту у сфері IT або досвід роботи, то чому би не змінити своє життя на краще та не спробувати влаштуватися на роботу в іншій країні? Адже для всіх західних держав характерна відсутність кваліфікованих ІТ-спеціалістів. Польський ринок праці, як і інші країни ЄС, гостро потребує компетентних програмістів, розробників мобільних додатків та програмного забезпечення. Програмісти та інші технічні IT-спеціальності, безсумнівно, є одними з найзатребуваніших професій останні кілька років. ІТ-галузь, яка стрімко росте та розвивається, постійно шукає кваліфікованих спеціалістів, і треба сказати, що немає жодних ознак, які б свідчили про якісь зміни у цій галузі у найближчому майбутньому.

Кадрові агенти

Всі зрозуміли, що Польщі потрібна робоча сила, українцям потрібна робота, а рекрутинговим компаніям потрібні спеціалісти з персоналу. Якщо вас могла би зацікавити така робота, знайте, що агентства шукають рекрутерів, спеціалістів з персоналу та менеджерів з персоналу. Співробітники мають володіти мовами, а також широкими знаннями не тільки в управлінні людськими ресурсами, а й у сфері права, управління та навчання.

Робота в Польщі для сімейних пар

Якщо ви не готові залишати свою другу половинку на тривалий термін, або ви любите все робити разом, ділити на двох усі життєві події, або ж просто вважаєте, що працювати вдвох – це набагато вигідніше для поповнення сімейного бюджету, то для вас хороші новини. Багато пар різного віку вибирають варіант поїхати на заробітки разом. Роботодавці розуміють та цінують бажання українців працювати разом, тому йдуть на поступки, забезпечуючи своїх працівників житлом.

Більше того, при отриманні документів на проживання, у вас є можливість отримувати допомогу на дітей до досягнення ними 18-річного віку.

Тож, якщо ви плануєте їхати на роботу до Польщі, запропонуйте другій половинці зробити це разом. Психологи впевнені, що коли поряд знаходиться близька людина, адаптація на новому місці відбувається набагато комфортніше, разом легше подолати можливі труднощі, підтримати одне одного. Також це вигідно у фінансовому плані – адже багато хто кидає високооплачувану роботу, щоб повернутися до рідних. Коли рідні поряд, немає необхідності їхати, більш того, можна разом прагнути кар’єрного зростання і відкладати гроші на заповітну сімейну мрію, наближаючи її здійснення.

Є різні варіанти працевлаштування – це і робота в Польщі по біометрії, отримання національної візи чи документів на більш довге перебування на території країни. 

Якщо вас зацікавили наші ідеї щодо працевлаштування, і ви думаєте шукати роботу в Польщі від роботодавців на польських сайті, хочемо вам повідомити, що ви можете зекономити час та зусилля, звернувшись до перевіреної агенції Workafford.

вибрати мову

We use cookies on this site. Standard web browser settings allow you to save them to your end device. Continuing to browse the site without changing the settings is treated as a consent to the use of cookies. Read more about cookies policy.

I understand