Як знайти роботу за кордоном: перші кроки
30.08.2021

Як знайти роботу за кордоном: перші кроки

Високооплачувана робота за кордоном здається цікавою пропозицією багатьом українцям, але з різних причин. Минули часи, коли виїзд на роботу за кордон асоціювався з безвихіддю та приниженням людської гідності. В наш час присвятити деякий час роботі за кордоном є вдалою ідеєю з багатьох причин. І заробляння грошей – навіть не головна з них для великої кількості людей.

Отже, що саме цінують наші співвітчизники в можливості працювати в іншій країні? З огляду на вік, досвід та професійні навички мотивація шукати таку роботу може бути різною. Поглянемо на головні причини, які спонукають українців виїжджати на роботу за кордон:

Кризове рішення 

Буває так, що життя заганяє в кут. Різні непередбачувані обставини, сімейні або кар’єрні негаразди змушують нас взяти перерву аби вирішити, куди рушити далі. В такі непевні моменти буває корисно змінити  звичне середовище, щоб подивитися на проблему під іншим кутом. Тимчасовий від’їзд може допомогти побачити загальну картину, переоцінити обставини та своє відношення до них. Саме час скористатися тим, що робота за кордоном легально та вигідно надає таку можливість. Небагато хто може дозволити собі легко витрачати відкладені гроші на розв’язання непередбачених життєвих проблем. Тому робота за кордоном є чудовою нагодою відпочити від власного життя, не ризикуючи фінансовим положенням. 

Цільове накопичення

Припустимо, гроші потрібні вам для придбання нерухомості, невідкладних ремонтних робіт або погашення кредиту на медичні витрати. Працюючи за кордоном ви заробляєте необхідні гроші які маєте змогу надіслати родині відразу ж в день отримання зарплати, або переслати на цільовий рахунок. Взагалі, більшість вакансій, які пропонують українцям за кордоном передбачають щільний графік, отже, навіть за бажанням, ви не встигнете витратити зароблене в країні працевлаштування. Цільові поїздки на роботу за кордон доволі ефективні та здатні допомогти вирішити фінансову кризу або накопичити гроші на придбання необхідного.

Привабливий рядок в резюме 

Наш світ давно вже став глобальним, і сучасні роботодавці у будь-якій країні цінують багатий досвід своїх робітників. Вміння адаптуватися, знаходити спільну мову з представниками іншої ментальності, пристосовуватися до незвичного колективу свідчить про стійкість до стресу та гарні комунікативні навички. Якщо у вашому резюме наявна робота за кордоном, 2021 рік є чудовим часом для того, щоб перетворити свій досвід на вагомий плюс під час працевлаштування.

Отримання культурних вражень та першого робочого досвіду

Для молоді можливість працювати за кордоном є не тільки засобом отримання грошей. Молодими людьми часто керує цікавість, жага вражень та бажання познайомитися з іншою культурою. Для студентів мовних факультетів це також чудова можливість отримати практику з основного предмета навчання безпосередньо в автентичному мовному середовищі. Деякі країни дозволяють поєднувати роботу та навчання у вищі країни, що також може стати в пригоді. 

Часто буває так, що відразу після закінчення вишу молодий спеціаліст не може вирішити, як спланувати свою кар’єру. Для тих, хто щойно завершив навчання за технічною спеціальністю є чудова можливість отримати першу роботу на високотехнологічному підприємстві за кордоном. Численні заводи які є справжніми гігантами виробництва запрошують на роботу, яка вимагає певної кваліфікації, але не вимагає досвіду. Для вчорашніх студентів технічних вишів такі вакансії є справжньою знахідкою.

Якщо ви погодилися на сезонну роботу, яка не потребує кваліфікації, поговоріть з агенцією з працевлаштування про можливість змінити кілька роботодавців з різних міст за той період, що будете працювати за кордоном. Таким чином ви отримаєте можливість познайомитися з країною краще. Робота за кордоном на фермах в різних частинах обраної країни допоможе вам поєднати заробляння грошей та невеличку мандрівку.

Передеміграційний тест-драйв

Якщо ви маєте намір змінити країну проживання, познайомитися з нею через строкові трудові відношення буде гарною ідеєю. Ви матимете змогу на практиці вивчити принципи трудових відносин, почати вчити язик та з’ясувати для себе, чи збігається реальна країна з вашими сподіваннями. Зануритися в менталітет, перевірити, чи добре ви почуваєтеся серед місцевих та чи країна мрії насправді є тим місцем, де ви хотіли б жити, краще ще до того, як почнете збирати необхідні для переїзду документи.

Отже, ви наважилися спробувати та робота за кордоном для українців здається вам цікавою можливістю покращити своє життя. З чого ж почати рух в цьому напрямку? Приблизний алгоритм виглядатиме так:

  1. Обрання країни, до якої ви хотіли б вирушити. 
  2. Визначення вакансії, на якій варто зосередити пошуки.
  3. Пошук надійної та перевіреної агенції з працевлаштування.
  4. Підготовка та оформлення відповідних документів.
  5. Підготовка до виїзду до місця роботи за кордон.

 Розглянемо кожний з цих пунктів докладніше.

Країна працевлаштування

Польща. Ця назва лунає найчастіше, коли мова заходить про працевлаштування за кордоном. І справді, це дуже зручний варіант, адже ви не їдете надто далеко від дому та працюватимете в досить схожий за менталітетом країні. До того ж економіка Польщі зараз росте, отже потребує робочої сили. Країна пропонує велике розмаїття вакансій на будь-який досвід, кваліфікацію та вік. Так, Польща – чудова опція, але приємно знати, що не єдина.

Роботу також можна спробувати отримати в Чехії, Німеччині, Фінляндії, Литві та інших країнах. Пропозиції можуть відрізнятися та мати певні нюанси, але все можливо, якщо ви співпрацюєте з професійною агенцією.

Вибір роботи

Навіть людина без жодного досвіду може отримати роботу за кордоном. Попит на робітників фізичних спеціальностей дуже високий в Європі, отже, будь-хто може знайти собі роботу до снаги. Працівникам, які не мають ані досвіду, ані кваліфікації доступні сезонні роботи на аграрних підприємствах або сімейних фермах. Основною вимогою для отримання такої роботи буде фізичне здоров’я та потрібний рівень витривалості. 

Жінкам також завжди раді у сфері побутового обслуговування. Жінки також можуть працювати нянями, доглядати літніх людей, прибирати виробничі приміщення, працювати у закладах громадського харчування тощо. Досить популярною опцією є сезонна робота у сфері обслуговування в туристичних містах. Робота за кордоном для жінок – це великий вибір вакансій, кожна матиме змогу обрати щось для себе.

Фахівці технічних галузей можуть знайти роботу на одному з великих виробництв побутової техніки, а також працювати на будівництві чи вантажних роботах. Також завжди актуальна вакансія далекобійника. Робота за кордоном водієм – це досить приємний досвід завдяки чудовим дорогам та розвиненій інфраструктурі.

Великим плюсом сучасних процесів працевлаштування за кордоном є можливість отримати роботу для сімейної пари. Якщо ви бажаєте працювати разом, зверніть увагу на роботу в сільських господарствах, сімейних фермах або готелях. Робота за кордоном для сімейних пар може допомогти вашій родині почати більш безпечне та комфортне життя.

Пошук посередника

Навряд можна самостійно розібратися у всій необхідній документації, а шукати роботодавця самотужки доволі складно, адже ви не зможете перевірити, чи він заслуговує на довіру. На щастя, це і не потрібно робити самому. Приділить час пошуку надійної професійної агенції з працевлаштування та отримайте кваліфіковану допомогу.

Коли обираєте агенцію, звертайте увагу на відгуки тих, хто вже користувався її послугами. Перевірте, чи є на сайті агенції розділ з необхідною вам інформацією, чи працевлаштовує обраний вами посередник саме на ті вакансії, які відповідають вашим бажанням. Вибір агенції – важливий крок. Коли вам допомагають професіонали, ви можете бути впевнені, що усі документи, необхідні для легального працевлаштування будуть оформлені належним чином.

Підготовка документів

Після того, як ви обрали агенцію і звернулися за консультацією, настає час збирати необхідні документи. Багато хто вважає, що робота за кордоном по біометрії цілком можлива, але насправді потрібні й інші документи. Деякі вакансії потребують підтвердження кваліфікації або документу про відповідну освіту. До того ж треба буде укласти договір із майбутнім роботодавцем. Найменш вибаглива опція – це робота за кордоном на фермі, але і в цьому випадку ви маєте бути впевнені, що працевлаштування оформлене відповідно до вимог чинного трудового законодавства.

Виїзд на місце роботи

Після того, як вся підготовча робота проведена та документи підписані, час рушати у подорож. Якщо ви їдете до обраної країни вперше, приділить певний час тому, що може пом’якшити занурення в незнайоме середовище. Вивчіть кілька необхідних у повсякденному житті фраз, роздивіться карту міста, в якому будете працювати, дізнайтеся більше про країну та її звичаї. Такі прості дії допоможуть не розгубитися на новому місці та швидко пристосуватися до нового оточення.

Також корисними будуть спроби дізнатися більше про безпосереднього роботодавця. Наявна робота за кордоном, вакансії технічних галузей зокрема, може виявитися легшою, якщо ви заздалегідь дізнаєтеся про підприємство, на якому будете працювати, його робочу етику, корпоративні цінності тощо. Знайдіть та прочитайте відповідну інформацію, а також перегляньте відгуки працівників, які вже мали трудові відносини з цією компанією. 

Робота за кордоном – це цікавий досвід, чималі гроші та незабутні враження. Останніми роками цю практику та процедури, яких вона вимагає, було досконало відпрацьовано українськими агенціями з працевлаштування. Тепер кожен має можливість скористатися нагодою та спробувати себе в іншій країні, щоб повернутися додому натхненним та збагаченим ідеями. Зверніться до перевіреної агенції Work Afford, де на сьогодні обслуговується понад 200 компаній. Не має сенсу вагатися, адже такий досвід буде корисним та цілком безпечним. 

Отримати роботу за кордоном можна у будь-якому працездатному віці. Розмаїття вакансій дійсно вражає. Старанних працівників цінують будь-де, а кваліфікована допомога професійного посередника допоможе потрапити саме на ту роботу, яка вам потрібна. Обирайте країну та спеціальність і вирушай назустріч новому без страху та сумнівів.

вибрати мову

We use cookies on this site. Standard web browser settings allow you to save them to your end device. Continuing to browse the site without changing the settings is treated as a consent to the use of cookies. Read more about cookies policy.

I understand