Робота у Польщі в 2021 році
30.08.2021

Робота у Польщі в 2021 році

Слово «заробітчанин» давно вже втратило негативні конотації, адже трудова міграція – це явище поширене в усьому світі. Люди не завжди їдуть за кращим життям, часто вони просто хочуть спробувати щось нове та побачити країни, в яких досі не були. Можливість деякий час пожити в іншій країні, поспілкуватися з носіями іноземної мови, познайомитися з культурою та звичаями надає пропозиції попрацювати за кордоном додаткової привабливості.

Робота у Польщі  може стати першим кроком до здійснення мрії, цікавою пригодою або ефективним засобом накопичення необхідного капіталу. Польща не перший рік охоче приймає українських працівників, адже вони чітко знають, чого хочуть від роботи, цілеспрямовані, працьовиті та здібні. 

Погодинна зарплатня в Польщі дійсно вища за українську, коли мова йде про технічні спеціальності та фізичну працю. Але справа не лише в цьому. Популярна опція строкової роботи за кордоном приваблює ще й тим, що змушує бути більш дисциплінованим та зібраним, а отже більш ефективним. Графік роботи на закордонних підприємствах досить щільний та не дозволяє забути про головну мету – заробити грошей. Деякі роботодавці надають можливість працювати на вихідних, якщо працівник має таке бажання. Більшість українців працює за кордоном на певну мету, і, без багатьох чинників, які зазвичай заважають зосередитися вдома, йдуть до цілі впевнено та наполегливо.

Однією з чисельних переваг, які надихають обирати саме цю країну, є те, що робота в Польщі – це розмаїття вакансій на будь-який смак та досвід. Молоді спеціалісти, які щойно закінчили вищий навчальний заклад та не мають жодного рядка в резюме, можуть знайти роботу в Польщі. Навіть вчорашні школярі мають певний вибір між наявними вакансіями; будь-яка особа у віці працездатності має шанс.

Що ж саме пропонують польські роботодавці українським працівникам?

Робота в Польщі для чоловіків

Чоловіки мають досить великий вибір вакансій. Кваліфікованим робітникам технічних спеціальностей доступна робота в Польщі на заводі. Це може бути ручна збірка певних деталей, монтажні або вантажні роботи. В Польщі працюють декілька великих виробників побутової техніки, які завжди мають попит на працівників. Досвід роботи на великому підприємстві може згодитися в подальшій кар’єрі в Україні, а також дати можливість ознайомитися з європейськими стандартами виробництва на практиці.

Робота в Польщі водієм теж є досить привабливою пропозицією, оскільки надає не тільки стабільний заробіток, але й змогу помилуватися мальовничою природою країни. Умови праці теж не залишать незадоволення, адже гарні дороги та зручна інфраструктура дають змогу працювати із задоволенням. 

До речі, про дороги. Країна активно розбудовує транспортну сітку, тому ще одна наявна робота в Польщі – дорожні роботи. Перевагами для зайнятості у цій галузі будуть наявність досвіду роботи на будівництві та добре фізичне здоров’я. Звичайно, кваліфіковані будівельники також можуть сподіватися на високооплачувану вакансію на одному з чисельних будівництв.

Окрім вищенаведених опцій, чоловіки можуть отримати роботу в сільському господарстві. Робота в Польщі на полі чудово підійде сильним та витривалим чоловікам, які полюбляють працювати руками. Аграрна промисловість в країні зараз на підйомі, отже ринок праці насичений відповідними вакансіями як для чоловіків, так і для жінок. Фізична праця різних рівнів навантаження, яку потрібно здійснювати в цій галузі, дає певний вибір робітникам з різними рівнями фізичної форми.  

Робота в Польщі для жінок

Жінки також мають гарний вибір, коли мова йде про працевлаштування за кордоном. Крім досить очевидних варіантів зайнятості у сфері догляду за дітьми та літніми людьми, високий попит існує у галузі обслуговування. Радо вітають покоївок, прибиральниць, касирів та продавчинь. Жінки також можуть працювати сортувальницями, пакувальницями, здійснювати обробку овочів та фруктів. Працівниці зі знанням польської мови легко знайдуть роботу в закладах громадського харчування. Навіть без знання польської можна працювати помічницею кухаря, кондитеркою тощо.

Робота в Польщі на фермі також є одним з варіантів працевлаштування для жінок. Зокрема роботи в полі є ще багато варіантів для тих, хто не вважає себе достатньо витривалою фізично. Як вже було зазначено, працевлаштуватися може особа будь-якого працездатного віку. Для літніх працівниць підійде робота в Польщі для жінок сидяча, а саме: сортування, обробка та підготовка до продажу фруктів та овочів. 

Завжди є попит на працівниць складів (сортування та пакування) великих торгових підприємств, магазинів, що здійснюють надсилання товарів поштою, супермаркетів та виробників харчових продуктів.

Робота в Польщі для студентів

Популярний пошуковий запит «робота в Польщі 2021 для студентів» свідчить про те, що молодь теж цікавиться можливістю поїхати працювати за кордон. І Польща добре підходить для отримання першого робочого досвіду, адже тут можна знайти роботу навіть якщо не маєш ніякого досвіду. Студентам пропонують як некваліфіковану фізичну працю, так і роботу в сфері обслуговування. Чудовою опцією є сезонна робота в одному з приморських міст країни. Велика кількість молодих людей, що навчаються у вишах, давно оцінили можливість виїжджати до Польщі на літніх канікулах; високооплачувана робота влітку дає змогу почуватися більш самостійними протягом наступного навчального року.

Робота в Польщі для сімейних пар

Ще одна пропозиція, яка має попит – це можливість для сімейних пар виїхати на роботу разом. Здебільшого парам пропонують вакансії на сільськогосподарських виробництвах, сімейних фермах або у готельному бізнесі. Парам також варто розглянути можливість укладення трудових відносин з фізичною особою, наприклад, працювати помічниками в родині, де жінка може доглядати дітей, а чоловік – допомагати з господарством.

Багатьох цікавить, чи доступна робота в Польщі по біометрії. Так, для багатьох некваліфікованих вакансій з боку працівника цілком достатньо біометричного паспорта. Проте кінцевий пакет документів може бути більш об’ємним. Для офіційного працевлаштування необхідний договір з безпосереднім роботодавцем, та, в деяких випадках, додаткові документи. Як зрозуміти, що саме треба підготувати, щоб виїхати на роботу до Польщі цілком легально? З цим вам допоможуть досвідчені агенції з працевлаштування. Варто звернутися до такої агенції принаймні першого разу і отримати кваліфіковану допомогу. Надалі, коли ви цілком зможете здійснювати пошук вакансій самостійно. Якщо вас цікавить робота в Польщі від роботодавців, польські сайти з працевлаштування стануть вам у пригоді. Саме існування таких сайтів доводить великий попит на українських працівників від польських роботодавців.

Актуальна робота в Польщі, вакансії та пропозиції добре представлені в мережі. Якщо ви почуваєтеся впевнено, або вже неодноразово працювали в цій країні, ви можете спробувати знайти роботу самотужки. Деякі варіанти працевлаштування не потребують складних процедур та великої кількості документів. Наприклад, робота в Польщі для жінок по біометрії передбачає перебування працівниці в країні протягом трьох місяців. Для такої роботи не потрібні додаткові дозволи чи кваліфікаційні посвідчення. Отже, ви можете самотужки організувати другу поїздку, якщо їдете до того самого роботодавця.

Велика кількість наявних вакансій, можливість працевлаштуватися без досвіду та схожий менталітет поляків роблять саму ідею роботи в Польщі досить привабливою. Ви не почуватиметеся чужинцем та не розгубитеся у незнайомому мовному середовищі, адже українцям і полякам досить легко зрозуміти один одного. Польща – мальовнича країна з насиченою історією, безліччю вражаючих архітектурних пам’яток, смачною кухнею та привітними людьми. Розглядаючи можливість деякий час попрацювати в цій країні, пам’ятайте, що матимете змогу не лише заробити, але й подивитися певну частину країни, завести нові знайомства та збагатити світогляд. Але це все ж таки не рідна країна, тому підготуватися до тимчасового перебування в ній все ж варто.

Як підготуватися до тимчасового перебування в Польщі?

Якою б небезпечною не здавалася нам певна країна, до перебування в ній все одно треба готуватися. Ось декілька порад, до яких варто дослуховуватися, якщо ви збираєтеся на роботу до Польщі:

  • Чудово, якщо ви їдете до іншої країни, мовою якої володієте бездоганно. Це допоможе вам орієнтуватися, спілкуватися та просити про допомогу у разі необхідності. Якщо ви не знаєте польської, докладіть зусиль до вивчення базових фраз, які стануть у пригоді в повсякденному житті.
  • Підключіть відповідну послугу мобільного плану, щоб лишатися на зв’язку з рідними. Коли приїдете в країну, придбайте додаткову сім-карту з місцевим номером. Переконайтеся, що маєте номери виклику поліції, швидкої та номер роботодавця або менеджера.
  • Майте запасний план. Про всяк випадок, заздалегідь придивіться до інших роботодавців у сфері, в якій плануєте працювати. Якщо щось піде не так, ви матимете змогу швидко змінити місце роботи не втрачаючи дорогоцінний час.
  • Якщо ви влаштовувалися на роботу через агенцію, також тримайте під рукою номер вашого консультанта. У ситуації, що наведена вище, він зможе допомогти швидко вирішити проблему.
  • Щільний робочий графік не лишить вам багато часу на розвідування місцевості. Тому, якщо хочете встигнути побачити щось, окрім робочого приміщення, сплануйте подорожі та прогулянки заздалегідь.
  • Ще до від’їзду поміняйте невелику кількість грошей на злоті. Ви матимете можливість зробити це за привабливим курсом, адже місцеві обмінники біля вашого місця розташування можуть запропонувати менш вигідну угоду.

Робота в Польщі – чудова можливість для працівників будь-якого віку, спеціальності та фізичної форми. Великий вибір вакансій, офіційне працевлаштування, невелика відстань від дому та схожий менталітет роблять цю країну першим номером у списку країн, до яких можна легко поїхати працювати. Оформлення не займе багато часу, якщо ви звернетеся по допомогу до професійного посередника. Тож, якщо ви досі вагаєтеся – відженіть сумніви та сміливо вирушайте назустріч новому досвіду. 

За допомогою агенції Workafford 2500 працівників знаходять роботу щороку. Відвідайте наш сайт, аби дізнатися детальніше.

вибрати мову

We use cookies on this site. Standard web browser settings allow you to save them to your end device. Continuing to browse the site without changing the settings is treated as a consent to the use of cookies. Read more about cookies policy.

I understand