Робота через агентство з працевлаштування за кордоном: швидкий пошук роботи та інші переваги
1.12.2021

Робота через агентство з працевлаштування за кордоном: швидкий пошук роботи та інші переваги

Думаєте про те, що час спробувати знайти роботу за кордоном? Ми розкажемо, як знайти роботу за допомогою агенції з працевлаштування, а також трохи детальніше розповімо, чому українці обирають Польщу. 

Щороку тисячі людей залишають свої міста, щоб їхати працювати до Польщі. Бажання кращого життя спонукало багатьох українців переїхати жити та працювати у цю країну.

Для українців це максимально дружня країна зі схожим менталітетом, приємним кліматом та різними можливостями.

Польща пропонує європейський стиль за найдоступнішими цінами – ще недавно це була звичайна постсоціалістична країна, але тепер, після різкого економічного стрибка, Польща може пропонувати туристам та людям, які приїхали на тимчасовий побут, європейський сервіс.

Також важливим є те, що в Польщі є тисячі вакансій із сприятливими умовами праці для іноземців. Від професіоналів до робітників – ви можете бути впевнені, що робота знайдеться для кожного. Якщо це ваша перша робота, то спочатку вам може підійти тимчасова робота в Польщі, аби спробувати та зрозуміти, як все відбувається.

Робота в Європі

Ми радимо шукати роботу саме в Польщі. Чому?

По-перше, географічне розташування – так, ви в Європі, проте недалеко від дому. Це новий світ, але з подібним менталітетом. Серед інших переваг:

 • В будь-який момент ви можете поїхати в інші сусідні країни на кілька днів без візи;
 • Без проблем можете подорожувати не тільки всередині країни, а й країн ЄС;
 • Приємно також усвідомлювати, що Польща піклується про новачків і всіма силами намагається спростити їм життя. Наприклад, запуск нових рейсів в країну, щоб ми могли бути вдома лише за кілька годин.

У Польщі високий рівень життя, і це приваблює шукачів роботи.

Як працювати в Польщі легально

Перш ніж іноземець може працювати, йому необхідно отримати дозвіл на проживання та дозвіл на роботу. Це юридичний документ, який дозволяє іноземцю жити та працювати в Польщі.

Все, що потрібно для отримання цього дозволу – це подати відповідні документи. Нижче ми розповімо вам, як отримати цей дозвіл, а також як отримати роботу в Польщі іноземцю. 

Варто зазначити, що спочатку робота може приносити дохід від 800 доларів на місяць. Можете не хвилюватися, деякі роботи не вимагають високої кваліфікації.

Працюючи фізично, наприклад, якщо це робота на заводі, будьте впевнені, що ви будете заробляти в Польщі щонайменше вдвічі більше, ніж в інших країнах.

Також можете не хвилюватися щодо надійності, адже робота в ЄС – запорука стабільності, навіть якщо це тимчасова робота. Ви можете бути впевнені, що ваша зарплата не буде меншою і з часом може тільки збільшуватися, звісно, за умови, що ви добре працюєте.

Як отримати роботу за кордоном?

Пропонуємо вам кілька універсальних порад, якщо вас цікавить робота за кордоном, а саме робота в Польщі та порядок працевлаштування.

1. Завжди дійте згідно з законом

В інтернеті ви можете зустріти пропозиції від посередників чи тимчасові агентські роботи, які можуть здатися більш вигідними. Можливо, вас будуть запевняти, що все добре, але завжди краще переконатися, що все, що ви плануєте робити, відповідає офіційним правилам працевлаштування іноземців в Польщі чи іншій країні.

2. Отримати дозвіл на роботу

Будь-який резидент, який не має дозволу на роботу, не має законного права на оплачувану роботу в Польщі.

Дозвіл на роботу – це рішення компетентного органу, що дає право іноземцю, який перебуває в Польщі на законних підставах працювати на умовах, зазначених у змісті дозволу. Ми рекомендуємо звернутися до агентства праці.

3. Віза

Ви не можете працювати з візою, яка була видана з метою туризму. З цим може допомогти польське агентство праці.

Як правило, існує п’ять типів робочих віз, а саме:

Тип A – Якщо ви знайшли роботу на підставі трудового/цивільно-правового договору з роботодавцем, який має зареєстрований офіс у Польщі. Це найпопулярніший дозвіл на роботу.

Тип B – цей дозвіл на роботу дійсний, якщо ви є членом правління та проживаєте в Польщі у період, що перевищує 6 місяців протягом 12 наступних місяців.

Тип C – Ви можете подати заявку на отримання дозволу на роботу, якщо іноземний роботодавець відправляє вас до Польщі більше ніж на 30 днів у календарному році для роботи в дочірній компанії або філії іноземного роботодавця в країні.

Тип D – Ви маєте право на отримання цієї візи, якщо вас направляє іноземний роботодавець на тимчасову роботу в експортних послугах. Іноземний роботодавець не повинен мати власну філію чи дочірню компанію в Польщі.

Тип E – Ви можете подати заявку на цю візу, якщо збираєтеся виконувати пов’язані з роботою завдання, які не підпадають під жодну з вищенаведених чотирьох категорій.

4. Подача заявки на вакансії

Існує багато сайтів та місцевих офісів, які допомагають іноземцям працевлаштуватися в Польщі. Ви можете знайти оголошення “робота в Польщі на заводі без посередників” або “робота у Польщі на заводі сортування яблука” будь-де, проте радимо бути максимально уважними, аби тимчасова робота на літо не перетворилися на проблему через шахраїв.

Як знайти роботу в Польщі

Треба розуміти, чим відрізняється пошук роботи для місцевих громадян, громадян із ЄС та інших іноземців.

Громадяни країн-членів ЄС та ЄАВТ можуть працевлаштуватися в Польщі на тих самих умовах, що й громадяни Польщі, без необхідності отримання дозволу на роботу.

У Польщі можна самостійно шукати роботу, подавши резюме та мотиваційні листи обраним роботодавцям або через:

 • Мережу EURES, заснованою Європейською комісією, що об’єднує державні служби зайнятості та інші уповноважені організації та спрямована на підтримку мобільності працівників у країнах-членах ЄС або ЄАВТ. Кожен громадянин цих держав може користуватися послугами мережі, зокрема працевлаштування в ЄС та надання інформації про умови праці та життя у відповідних державах. Польські оголошення про вакансію публікуються на Європейському порталі трудової мобільності, який містить оголошення про вакансії від усіх державних служб зайнятості країн-членів ЄС та ЄАВТ, а також інших членів і партнерів EURES, і таким чином представляє оголошення про вакансії, розміщені польськими районними бюро зайнятості та добровільним трудовим корпусом.;
 • Районні бюро зайнятості (powiatowy urząd pracy), які розміщують оголошення про роботу в Centralna Baza Ofert Pracy. Щоб мати доступ до всіх оголошень про роботу в районному бюро зайнятості, необхідно зареєструватися в Управлінні як безробітний або шукач роботи. Після реєстрації також можна отримати доступ до тих оголошень про роботу, для яких дані польського роботодавця були подані до Управління, яке має відібрати відповідних кандидатів для роботи та направити їх роботодавцю;
 • Добровільний трудовий корпус (Ochotnicze Hufce Pracy), який надає послуги з набору здебільшого молоді, оголошення про роботу можна знайти в базі даних «Pośrednictwo pracy» та Центральному сховищі оголошень про вакансії;
 • Агентства зайнятості, які набирають персонал від імені роботодавців. Щоб легально працювати в Польщі, агенції з працевлаштування повинні отримати довідку, яка підтверджує, що вони були внесені до Реєстру агенцій з працевлаштування маршалом провінції зареєстрованого офісу агентства. Перелік атестованих агентств доступний на веб-сайті Реєстру агенцій зайнятості. Крім того, агенції з працевлаштування публікують на своїх веб-сайтах свої оголошення про роботу;
 • Оператори, уповноважені надавати послуги з працевлаштування без обов’язку реєстрації як агенції з працевлаштування, тобто іноземні підприємці з країн-членів ЄС та ЄАВТ, які мають сертифікати, видані в державі походження та надають послуги з працевлаштування в Польщі (крім тимчасової роботи) на основі повідомлення, подане провінційному маршалу (Marszałek Województwa);
 • Інтернет-портали, якими керують суб’єкти, які надають послуги з працевлаштування лише шляхом зберігання та надання інформації про оголошення про роботу в Інтернеті у вигляді електронних документів. Ці суб’єкти не зобов’язані реєструватися як агентство з працевлаштування.
 • Польські роботодавці та агенції з працевлаштування публікують оголошення про роботу в пресі, Інтернеті або у своїх приміщеннях, а також за допомогою інших засобів комунікації, наприклад, соціальних засобів комунікації. Більшість щоденних газет, як загальнодержавних, так і місцевих, мають спеціальні колонки з оголошеннями про роботу.

Як ви бачите, найкращим варіантом для українців є пошук роботи через агенцію з працевлаштування, адже це швидко, зручно та ефективно.

Плюси агентства з працевлаштування

Що стосується пошуку роботи, то надійна перевірена агенція з працевлаштування – це те, що вам потрібно. Напевне ви чули, що роботодавці часто жаліються та кажуть: «Важко знайти хороших працівників», а люди, які шукають роботу, думають: «Я не можу знайти гідну роботу, в мене не вийде, замало досвіду, я не знаю, як та де шукати нормальну роботу». Незалежно від того, з якої сторони ви знаходитесь на цьому етапі, ви напевно знаєте, що знайти хорошу роботу та працівників – це складний процес. 

Як підприємства та шукачі роботи можуть уникнути проблем в процесі найму? Багато хто використовує агентство з працевлаштування, щоб полегшити цей процес. Агентство з працевлаштування – це фірма, найнята компанією для надання допомоги в її потребах у персоналі. Агентства з працевлаштування знаходять людей на всі види роботи, від тимчасових до повних, у різних галузях. Незалежно від того, чи потрібна компанії медсестра, адміністратор, помічник, менеджер чи столяр, агентство з працевлаштування може знайти відповідного працівника.

Тож агентство з працевлаштування допоможе:

 • Швидко знайти справжню гідну роботу, про яку ви мріяли,
 • Уникнути проблем з несумлінним компаніями та роботодавцями,
 • Оформити документи належним чином,
 • Отримати гарантію того, що у разі виникнення проблеми ви не залишитесь на одинці.

Тож не хвилюйтеся та спробуйте змінити своє життя, вам треба лише знайти агентство добра праця, і далі діяти згідно з рекомендаціями спеціалістів.

Workafford, перевірене агентство праці в Польщі, допоможе вам знайти гідну роботу швидко. 

вибрати мову

We use cookies on this site. Standard web browser settings allow you to save them to your end device. Continuing to browse the site without changing the settings is treated as a consent to the use of cookies. Read more about cookies policy.

I understand